IBM: See tennis in a new way. Tennis data + IBM = More than the score.Find Tickets Online at ticketmaster
  • Qualifying Day:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Tournament Day:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Day 5: Friday, September 4
Revised - NB Time Added
Arthur Ashe Stadium
11:00 AM
 Women's Singles - Round 3
Elina Svitolina (UKR) [17]
vs.
Ekaterina Makarova (RUS) [13]

Not Before: 1:00 PM
 Women's Singles - Round 3
Belinda Bencic (SUI) [12]
vs.
Venus Williams (USA) [23]

 Men's Singles - Round 3
Novak Djokovic (SRB) [1]
vs.
Andreas Seppi (ITA) [25]

Arthur Ashe Stadium
7:00 PM
 Women's Singles - Round 3
Serena Williams (USA) [1]
vs.
Bethanie Mattek-Sands (USA)

 Men's Singles - Round 3
Fabio Fognini (ITA) [32]
vs.
Rafael Nadal (ESP) [8]

Louis Armstrong Stadium
11:00 AM
 Men's Singles - Round 3
Marin Cilic (CRO) [9]
vs.
Mikhail Kukushkin (KAZ)

 Women's Singles - Round 3
Eugenie Bouchard (CAN) [25]
vs.
Dominika Cibulkova (SVK)

 Men's Singles - Round 3
Jeremy Chardy (FRA) [27]
vs.
David Ferrer (ESP) [7]

 Women's Singles - Round 3
Madison Keys (USA) [19]
vs.
Agnieszka Radwanska (POL) [15]

Grandstand
11:00 AM
 Women's Singles - Round 3
Daria Kasatkina (RUS)
vs.
Kristina Mladenovic (FRA)

 Men's Singles - Round 3
Jo-Wilfried Tsonga (FRA) [19]
vs.
Sergiy Stakhovsky (UKR)

 Women's Singles - Round 3
Anett Kontaveit (EST)
vs.
Madison Brengle (USA)

Not Before: 5:00 PM
 Men's Singles - Round 3
Milos Raonic (CAN) [10]
vs.
Feliciano Lopez (ESP) [18]

Court 17
11:00 AM
 Men's Singles - Round 3
Benoit Paire (FRA)
vs.
Tommy Robredo (ESP) [26]

 Women's Singles - Round 3
Roberta Vinci (ITA)
vs.
Mariana Duque-Marino (COL)

 Men's Singles - Round 3
Roberto Bautista Agut (ESP) [23]
vs.
David Goffin (BEL) [14]

 Mixed Doubles - Round 1
Eugenie Bouchard (CAN)
Nick Kyrgios (AUS)
vs.
Elina Svitolina (UKR)
Artem Sitak (NZL)

Court 13
12:30 PM
Play Begins at 12:30 PM  

 Men's Doubles - Round 1
Ricardas Berankis (LTU)
Teymuraz Gabashvili (RUS)
vs.
Raven Klaasen (RSA) [15]
Rajeev Ram (USA) [15]

 Women's Doubles - Round 2
Kiki Bertens (NED)
Johanna Larsson (SWE)
vs.
Lyudmyla Kichenok (UKR)
Nadiia Kichenok (UKR)

 Mixed Doubles - Round 1
Katarina Srebotnik (SLO)
Dominic Inglot (GBR)
vs.
Raquel Kops-Jones (USA) [7]
Raven Klaasen (RSA) [7]

Court 11
11:00 AM
 Women's Doubles - Round 2
Andrea Hlavackova (CZE) [7]
Lucie Hradecka (CZE) [7]
vs.
Tornado Alicia Black (USA)
Ingrid Neel (USA)

 Men's Doubles - Round 2
Tommy Haas (GER)
Radek Stepanek (CZE)
vs.
Thomaz Bellucci (BRA)
Marcelo Demoliner (BRA)

Not Before: 2:00 PM
 Women's Doubles - Round 1
Sara Errani (ITA) [11]
Flavia Pennetta (ITA) [11]
vs.
Irina Falconi (USA)
Anna Tatishvili (USA)

 Mixed Doubles - Round 1
Belinda Bencic (SUI)
Fernando Verdasco (ESP)
vs.
Yung-Jan Chan (TPE) [2]
Rohan Bopanna (IND) [2]

 Mixed Doubles - Round 1
Alla Kudryavtseva (RUS)
Alexander Peya (AUT)
vs.
Christina McHale (USA)
Stefan Kozlov (USA)

Court 4
11:00 AM
 Men's Doubles - Round 2
Philipp Oswald (AUT)
Adil Shamasdin (CAN)
vs.
Marcus Daniell (NZL)
Jonathan Marray (GBR)

 Women's Doubles - Round 2
Vania King (USA)
Saisai Zheng (CHN)
vs.
Michaella Krajicek (NED) [13]
Barbora Strycova (CZE) [13]

 Women's Doubles - Round 2
Nicole Gibbs (USA)
Taylor Townsend (USA)
vs.
Lara Arruabarrena (ESP) [15]
Andreja Klepac (SLO) [15]

 Men's Doubles - Round 1
Frantisek Cermak (CZE)
Jiri Vesely (CZE)
vs.
Hyeon Chung (KOR)
Mikhail Kukushkin (KAZ)

 Men's Doubles - Round 2
Santiago Giraldo (COL)
Rameez Junaid (AUS)
vs.
Jamie Murray (GBR) [8]
John Peers (AUS) [8]

Court 5
11:00 AM
 Men's Doubles - Round 2
Steve Johnson (USA)
Sam Querrey (USA)
vs.
Leander Paes (IND)
Fernando Verdasco (ESP)

 Women's Doubles - Round 2
Anna-Lena Groenefeld (GER)
Coco Vandeweghe (USA)
vs.
Su-Wei Hsieh (TPE) [10]
Anastasia Rodionova (AUS) [10]

Not Before: 2:00 PM
 Men's Doubles - Round 1
Sam Groth (AUS)
Lleyton Hewitt (AUS)
vs.
Henri Kontinen (FIN)
Horacio Zeballos (ARG)

 Mixed Doubles - Round 1
Sania Mirza (IND) [1]
Bruno Soares (BRA) [1]
vs.
Andrea Hlavackova (CZE)
Lukasz Kubot (POL)

Court 6
11:00 AM
 Women's Doubles - Round 2
Irina-Camelia Begu (ROU)
Raluca Olaru (ROU)
vs.
Garbine Muguruza (ESP) [8]
Carla Suarez Navarro (ESP) [8]

Not Before: 12:30 PM
 Men's Doubles - Round 1
Andre Begemann (GER)
Oliver Marach (AUT)
vs.
Jean-Julien Rojer (NED) [3]
Horia Tecau (ROU) [3]

Not Before: 2:00 PM
 Women's Doubles - Round 2
Monica Niculescu (ROU)
Olga Savchuk (UKR)
vs.
Alla Kudryavtseva (RUS) [12]
Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) [12]

 Men's Doubles - Round 1
Federico Delbonis (ARG)
Diego Schwartzman (ARG)
vs.
Martin Klizan (SVK)
Lukas Rosol (CZE)

Court 7
11:00 AM
 Women's Doubles - Round 2
Kirsten Flipkens (BEL)
Laura Robson (GBR)
vs.
Caroline Garcia (FRA) [5]
Katarina Srebotnik (SLO) [5]

 Women's Doubles - Round 2
Olga Govortsova (BLR)
Lesia Tsurenko (UKR)
vs.
Casey Dellacqua (AUS) [4]
Yaroslava Shvedova (KAZ) [4]

Not Before: 2:00 PM
 Men's Doubles - Round 2
Michael Russell (USA)
Donald Young (USA)
vs.
Juan Sebastian Cabal (COL) [14]
Robert Farah (COL) [14]

 Men's Doubles - Round 2
Mate Pavic (CRO)
Michael Venus (NZL)
vs.
Pierre-Hugues Herbert (FRA) [12]
Nicolas Mahut (FRA) [12]

Court 10
11:00 AM
 Women's Doubles - Round 2
Yung-Jan Chan (TPE) [9]
Hao-Ching Chan (TPE) [9]
vs.
Mona Barthel (GER)
Laura Siegemund (GER)

Not Before: 12:30 PM
 Women's Doubles - Round 2
Anabel Medina Garrigues (ESP) [14]
Arantxa Parra Santonja (ESP) [14]
vs.
Jelena Jankovic (SRB)
Aleksandra Krunic (SRB)

Not Before: 2:00 PM
 Men's Doubles - Round 1
Marcel Granollers (ESP) [7]
Marc Lopez (ESP) [7]
vs.
Robin Haase (NED)
Julian Knowle (AUT)

 Men's Doubles - Round 1
Steve Darcis (BEL)
Benoit Paire (FRA)
vs.
Adrian Mannarino (FRA)
Fabrice Martin (FRA)

Court P10
10:00 AM
 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Gabriella Pollner (USA)
vs.
Vanessa Wong (CAN) [16]

 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Victoria Emma (USA)
vs.
Katarina Zavatska (UKR) [13]

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Jeff Wolf (USA)
vs.
Corrado Summaria (ITA) [13]

 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Carson Branstine (USA)
vs.
Mayuka Aikawa (JPN) [10]

Court P11
10:00 AM
 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Georgia Craciun (ROU) [1]
vs.
Valentini Grammatikopoulou (GRE)

 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Maddison Inglis (AUS) [7]
vs.
Mia Horvit (USA)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Denis Shapovalov (CAN) [3]
vs.
Hady Habib (USA)

Court P12
10:00 AM
 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Anastasia Detiuc (MDA) [4]
vs.
Sophia Chow (BRA)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Yibing Wu (CHN) [2]
vs.
Yuya Ito (JPN)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Alex De Minaur (AUS) [6]
vs.
Yuki Mochiduki (JPN)

Court P13
10:00 AM
 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Thaisa Pedretti (BRA) [5]
vs.
Sofia Sewing (USA)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Gabriel Roveri Sidney (BRA)
vs.
Artem Dubrivnyy (RUS) [11]

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Naota Kai (JPN)
vs.
Lev Kazakov (RUS) [15]

 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Whitney Osuigwe (USA)
vs.
Jade Lewis (NZL) [11]

Court P16
10:00 AM
 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Oana Gavrila (ROU) [6]
vs.
Olivia Hauger (USA)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Tung-Lin Wu (TPE) [7]
vs.
John McNally (USA)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Jake Van Emburgh (USA)
vs.
Youssef Hossam (EGY) [12]

 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Maria Herazo Gonzalez (COL) [2]
vs.
Amanda Anisimova (USA)

Court P17
10:00 AM
 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Ana Paula Neffa De Los Rios (PAR)
vs.
Yuliana Monroy (COL) [14]

 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Ioana Pietroiu (ROU) [3]
vs.
Emiliana Arango (COL)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Zeke Clark (USA)
vs.
Alexandar Lazarov (BUL) [9]

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Benjamin Hannestad (DEN) [5]
vs.
Trent Bryde (USA)

Court P18
10:00 AM
 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Yue Yuan (CHN) [8]
vs.
Eri Shimizu (JPN)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Mattias Siimar (EST) [4]
vs.
Sameer Kumar (USA)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Liam Caruana (USA)
vs.
Renta Tokuda (JPN) [10]

Court P19
10:00 AM
 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Maria Portillo Ramirez (MEX)
vs.
Eleni Christofi (GRE) [12]

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Alberto Lim (PHI) [1]
vs.
Bjorn Thomson (IRL)

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Igor Marcondes (BRA) [8]
vs.
Nicola Kuhn (GER)

Court P20
10:00 AM
 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Yanni Liu (CHN)
vs.
Maria Mateas (USA) [15]

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Benjamin Sigouin (CAN)
vs.
Emil Reinberg (USA) [14]

 Junior Boys' Qualifying Singles - Round 1
Catalin Mateas (USA)
vs.
Alexey Aleshchev (RUS) [16]

 Junior Girls' Qualifying Singles - Round 1
Natasha Subhash (USA)
vs.
Mihika Yadav (IND) [9]

09:00

New York City

06:00

Your Time